Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo Suchy Las 2012

Kolejny start i jeszcze większy turniej, tym razem wkategorii wiekowej dzieci młodszych i starszych wystąpiło ponad 300 zawodników i zawodniczek z kraju i zagranicy. Organizatorom należą się szczególne gratulacje bo, moim zdaniem, pod względem organizacyjnym jest to najlepszy turniej w kraju a poziom wyszkolenia niektórych zawodników jest niesamowicie wysoki. Tym bardziej cieszy fakt że nasi reprezentanci zdołali zdobyć w sumie 4 medale. Niestety w dwóch kategoriach doszło do pojedynków klubowych o medale brązowe (Stanisław Dobrowolski spotkał się z Aleksandrem Donigiewiczem w kat. do 27 kg oraz Michał Rutkowski z Filipem Wilczyńskim w kat. 30 kg). Oto medaliści:

Krzysztof Dziuba I miejsce

Filip Wilczyński III miejsce

Aleksander Donigiewicz III miejsce

Marcin Mierzejewski III miejsce

Gratuluję sukcesów. Zdjęcia w zakładce galeria.

Międzynarodowy Turniej Judo Sprela Cup 2012

Otwarcie sezonu po feriach zimowych na turnieju u naszych zachodnich sąsiadów wypadło bardzo dobrze. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 7 medali na które trzeba było bardzo ciężko zapracować (w niektórych kategoriach wagowych było ponad 20 zawodników) co nadaje im szczególnego znaczenia i satysfakcji z ich zdobycia. Oto ci którym udało się dokonać tej trudnej sztuki:

Aleksander Donigiewicz II miejsce

Mieszko Przywara III miejsce

Filip Wilczyński III miejsce

Michał Rutkowski III miejsce

Matylda Wojakiewicz III miejsce

Mateusz Wojakiewicz III miejsce

Emilia Chrzanowska III miejsce

Gratulacje należą się również tym, którzy wystartowali na turnieju i stoczyli wspaniałe pojedynki a do zdobycia medalu zabrakło trochę szczęścia. Zdjęcia w zakładce galeria.

Turniej Judo Dzieci Świdnica

Ostatni wyjazdowy turniej judo dzieci w starym roku za nami i znów świetna postawa naszych wychowanków. Teraz już tylko na pożegnanie tego wspaniałego roku 2011 (pod względem osiągnięć sportowych) na naszym turnieju mikołajkowym a w nowym roku szlifowanie formy na obozie zimowym i rozpoczynamy nowy sezon startowy. Na listę medalistów wpisali się:

Wiktoria Delejowska I miejsce

Szymon Zaleski I miejsce

Szymon Zaleski I miejsce

Marcin Mierzejewski I miejsce

Jacek Zowczak I miejsce

Bartek Mazurek I miejsce

Piotr Borkowski I miejsce

Michał Rutkowski I miejsce

Aleksander Donigiewicz I miejsce

Mateusz Parkitny I miejsce

Krzysztof Dziuba II miejsce

Stanisław Dobrowolski II miejsce

Matylda Wojakiewicz II miejsce

Dawid Średzki II miejsce

Emilia Chrzanowska III miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików

Kolejny bardzo dobry start naszych zawodników na ostatnim w tym roku kalendarzowym turnieju młodzików, który był pierwszą eliminacją do kadry wojewódzkiej w nadchodzącym roku. Nasz Klub z powodzeniem reprezentowali:

Jakub Wilczyński I miejsce

Szymon Zaleski I miejsce

Kacper Starościak II miejsce

Przemysław Abramowicz II miejsce

Igor Szymanek II miejsce

Piotr Wesołek III miejsce

Zwycięstwo w Żarowie

Dobra passa naszych zawodników trwa. Po wygraniu w klasyfikacji klubowej turnieju w Sobótce przyszedł czas na turniej judo w Żarowie. W sobotę 22.10.2011 zawodnicy i zawodniczki naszego Klubu pokazali że tamten sukces to nie był przypadek tylko efekt ich wytrwałej pracy i zaangażowania w treningi i znów okazali się nie do pokonania. W turnieju wzięło udział 14 Klubów Judo z województw Dolnośląskiego i Lubuskiego. Do naszego zwycięstwa przyczynili się:

Jakub Wilczyński I miejsce

Mieszko Przywara I miejsce

Przemysław Abramowicz I miejsce

Marcin Mierzejewski I miejsce

Jakub Kolęda I miejsce

Stanisław Dobrowolski I miejsce

Jacek Zowczak I miejsce

Michał Rutkowski II miejsce

Konrad Bandych II miejsce

Dawid Średzki II miejsce

Piotr Borkowski III miejsce

Wiktoria Delejowska III miejsce

Kuba na szczycie

Kuba Mistrzem Polski!!!

Na 55 Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów rozgrywanych w Opolu w dniach 21-23.10.2011 Jakub Wójcik zdobył złoty medal w kategorii do 100 kg. Kuba potwierdził swoją przynależność do krajowej czołówki w tej kategorii wagowej i po zeszłorocznym srebrze teraz sięgnął po złoto. Miejmy nadzieje, że zagości na tej pozycji w kraju na dłużej a po tym sukcesie usłyszymy pomyślne wieści ze startów zagranicznych.

Gratulacje i powodzenia w dalszych startach.

Pracowity początek nowego sezonu

Z mocnym akcentem rozpoczeliśmy nowy rok szkolny 2011/2012. Na turniejach w Suchym Lesie i Sobótce, które odbyły sie 17-18.09.2011 zdobyliśmy łącznie 18 medali. Wprawdzie wyjazd do Suchego Lasu z powodów nizależnych od trenerów opiekujących sie zawodnikami nie okazał sie najszcześliwszy (autokar nie dojechał na miejsce zbiórki) i spora liczba zawodników i zawodniczek Juvenii nie pojechała na zawody to i tak przedstawiciele tego klubu (z naszej grupy Mieszko Przywara zajął III miejsce w kat -66 kg) wygrali Turniej w kategorii chłopców i dziewcząt. Nastepnego dnia na zawodach dzieci w Sobótce zawodnicy i zawodniczki UKS 36 nie mieli sobie równych i zdobywając 11 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe medale. Oto nasi medaliści:

Przemysław Abramowicz I m.

Matylda Wojakiewicz I m.

Bartek Mazurek I m.

Patryk Dubnicki I m.

Szymon Zaleski I m.

Krzysztof Urban I m.

Michał Rutkowski I m.

Olek Donigiewicz I m.

Jakub Izydorczyk I m.

Jacek Zowczak I m.

Marcin Mierzejewski I m.

Piotr Borkowski II m.

Emilia Chrzanowska II m.

Stanisław Dobrowolski III m.

Kacper Żywczak III m.

Gabrysia Strzelczyk III m.

Jacek Mordel III m.

Witold Walkowiak III m.

Obóz judo Chłapowo 2011

Dwa tygodnie w Chłapowie upłynęły bardzo szybko. Uczestnicy zgrupowania mieli okazję nie tylko doskonalić swoje umiejętności związane z judo ale dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy na wycieczkach. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć.